12345

    13 сентября 2017 года, в День рождения ОО «БРПО», в нашей пионерской дружине прошла акция «Мы вместе»: состоялась торжественная линейка, на которой пионерские отряды V-VIII классов собрались вместе, чтобы спеть Гимн пионеров, автором музыки и слов которого является ветаран педагогического труда Котова В.В. Громко заливали школу слова гимна

«Піянеры Беларусі –

Свайго краю ўладары

Берагчы краіну мусім

Мы за праўду змагары».

   Казалось, в этот момент  каждый присутствующий  ощутил себя частью одной большой и дружной семьи под названием «Пионерия». Также пионеры подготовили пионерский танцевальный флешмоб.

d1.jpg

   В этот праздничный день был оформлен пионерский уголок.

d2.jpg

   Но как же пионерский праздник без соревновательного момента? Соревнование «Золотая скакалка» в рамках республиканского фестиваля «Неделя здоровья и спорта» пришлось всем по вкусу. Здоровая конкуренция выявляла лидеров. Но всё же в пионерии побеждает только ДРУЖБА!

d3.jpg

d4.jpg

  • 500-летие белорусского книгопечатания!
  •        2017, объявленный в Беларуси Годом науки, проходит еще и под знаком Франциска Скорины. Это был научный, духовный и образовательный прорыв. Каждый белорус со школы знает, кто такой Франциск Скорина – ученый и просветитель, первый среди восточных славян воспользовался печатным словом и книгами приобщил «людей посполитых к доброму научению».
  •    Издания Скорины удивляют и восхищают уровнем книгопечатания. Франциск Скорина ввел титульный лист, нумерацию страниц, подзаголовки статей, промежутки между словами и отступы-абзацы, отказался от сокращения слов, т.е. придал книге современный вид, что привело к широкому распространению его изданий в Европе и имело огромное влияние на читателей многих стран мира.
  •     Белорусы были вторыми среди славян, издавшими свою печатную Библию: первыми были чехи в 1488 г., вторыми белорусы – в 1517 году её издал в Праге Франциск Скорина из Полоцка.
  • 500let
  •  

Подробнее...

Организация образовательного процесса в 2017/2018 учебном году

   В 2017/2018 учебном году организация образовательного процесса будет осуществляться по четвертям в следующие сроки:

первая четверть – с 1 сентября 2017 г.  по 28 октября 2017 г.;
вторая – с 8 ноября 2017 г.  по 23 декабря 2017 г.;
третья – с 8 января 2018 г.  по 24 марта 2018 г.;
четвертая – с 2 апреля 2018 г.  по 31 мая 2018 г.

На протяжении учебного года устанавливаются каникулы:

осенние – 10 дней с 29 октября 2017 г.  по 7 ноября 2017 г. включительно;
зимние – 15 дней с 24 декабря 2017 г.  по 7 января 2018 г.  включительно;
весенние – 8 дней с 25 марта 2018 г.  по 1 апреля 2018 г.  включительно;
летние – 92 дня с 1 июня 2018 г.  по 31 августа 2018 г., для учащихся, завершивших обучение на II ступени общего среднего образования, – 80  дней с 13 июня 2018 г. по 31 августа 2018 г. включительно.

Для учащихся I – II классов (ІІІ классов – для учащихся с ОПФР с пятилетним сроком обучения на I ступени общего среднего образования) в ІІІ четверти проводятся дополнительные зимние каникулы с 12 февраля 2018 г. по 18 февраля 2018 г. продолжительностью 7 дней.

 2017/2018 учебном году в школе обучается 47 учащихся  и 14 дошкольников.

IMG 20170901 095438

              Все классы занимаются в первую смену по пятидневной учебной неделе. В шестой школьный день проводятся общешкольные мероприятия, индивидуальная работа с учащимися, занятия объединений по интересам, внеклассной физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

  • Расклад званкоў для І класа

 

1

9.00

9.35

2

9.55

10.30

3

10.50

11.25

4

11.50

12.25

 

  • Расклад званкоў для ІІ - ІХ класаў

 

1

9.00

9.45

2

9.55

10.40

3

10.50

11.35

4

11.50

12.35

5

12.50

13.35

6

13.45

14.30

7

14.50

15.35

  • Расклад вучэбных заняткаў пачатковай школы на І паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года 

 

1 клас

     

панядзелак

аўторак

серада

чацвер

пятніца

1

матэматыка

навучанне грамаце (чытанне)

навучанне грамаце (чытанне)

выяўленчае мастацтва

навучанне грамаце (чытанне)

2

фізічная культура і здароўе

навучанне грамаце (пісьмо)

навучанне грамаце (пісьмо)

фізічная культура і здароўе

навучанне грамаце (пісьмо)

3

чалавек і свет

гадзіна здароўя і спорту

матэматыка

матэматыка

матэматыка

4

выяўленчае мастацтва

русский язык

працоўнае навучанне

музыка

 

 

2 клас

1

літаратурнае чытанне

литературное чтение

літаратурнае чытанне

музыка

абж

2

беларуская мова

фізічная культура і здароўе

беларуская мова

русский язык

беларуская мова

3

матэматыка

русский язык

гадзіна здароўя і спорту

литературное чтение

матэматыка

4

выяўленчае мастацтва

матэматыка

матэматыка

 чалавек і свет

фізічная культура і здароўе

5

 

 

працоўнае навучанне

 

 

   

3 клас

1

літаратурнае чытанне

матэматыка

литературное чтение

нямецкая мова

абж

2

беларуская мова

літаратурнае чытанне

нямецкая мова

музыка

матэматыка

3

матэматыка

беларуская мова

гадзіна здароўя і спорту

выяўленчае мастацтва

русский язык

4

працоўнае навучанне

фізічная культура і здароўе

нямецкая мова

беларуская мова

фізічная культура і здароўе

5

литературное чтение

русский язык

матэматыка

чалавек і свет

літаратурнае чытанне

4 клас

1

літаратурнае чытанне

литературное чтение

нямецкая мова

русский язык

беларуская мова

2

беларуская мова

русский язык

беларуская мова

матэматыка

матэматыка

3

матэматыка

матэматыка

фізічная культура і здароўе

выяўленчае мастацтва

літаратурнае чытанне

4

працоўнае навучанне

гадзіна здароўя і спорту

літаратурнае чытанне

нямецкая мова

фізічная культура і здароўе

5

 

чалавек і свет

нямецкая мова

музыка

 
  • Расклад вучэбных заняткаў V - IX класаў на І паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года 
   

V клас

VI клас

VII клас

VIII клас

IX клас

панядзелак

1

 

гадзіна здароўя і спорту

матэматыка

біялогія

нямецкая мова

2

матэматыка

беларуская літаратура

біялогія

нямецкая мова

русский язык

3

русский язык

матэматыка

гадзіна здароўя і спорту

беларуская мова

геаграфія

4

фізічная культура і здароўе

геаграфія

русский язык

матэматыка

грамадазнаўства

5

русская литература

нямецкая мова

хімія

беларуская літаратура

фізічная культура і здароўе

6

мастацтва

русский язык

гісторыя

фізічная культура і здароўе

хімія

7

         

аўторак

1

матэматыка

прац.навучанне/інфарматыка

беларуская літаратура

русская литература

біялогія

2

русский язык

прац.навучанне

беларуская мова

фізіка

матэматыка

3

русская литература

інфарматыка/прац.навучанне

біялогія

нямецкая мова

беларуская літаратура

4

гісторыя

матэматыка

фізіка

русский язык

беларуская мова

5

працоўнае навучанне

беларуская мова

матэматыка

геаграфія

фізіка

6

беларуская мова

русский язык

працоўнае навучанне

хімія

гісторыя

7

 

класная гадзіна

працоўнае навучанне

   

cерада

           

1

гісторыя

беларуская літаратура

інфарматыка

матэматыка

фізічная культура і здароўе

2

матэматыка

беларуская мова

фізічная культура і здароўе

русский язык

інфарматыка

3

нямецкая мова

гісторыя

русский язык

беларуская літаратура

матэматыка            

4

фізічная культура і здароўе

матэматыка

русская литература

беларуская мова

нямецкая мова

5

беларуская мова

нямецкая мова

матэматыка

фізічная культура і здароўе

русский язык

6

беларуская літаратура

гадзіна здароўя і спорту

нямецкая мова

гісторыя

русская литература

7

         

чацвер

1

АБЖ

АБЖ

матэматыка

 

чарчэнне

2

нямецкая мова

русский язык

фізічная культура і здароўе

біялогія

фізіка

3

чалавек і свет

матэматыка

нямецкая мова

прац. навучанне/інфарматыка

гісторыя

4

матэматыка

русская литература

фізіка

прац. навучанне

хімія

5

нямецкая мова

гісторыя

нямецкая мова

фізіка

матэматыка

6

 

біялогія

 

матэматыка

прац.навучанне

7

     

інфарматыка /прац. навучанне

 

пятніца

1

русский язык

матэматыка

беларуская мова

хімія

нямецкая мова

2

беларуская літаратура

русская литература

матэматыка

нямецкая мова

гадзіна здароўя і спорту

3

беларуская мова

фізічная культура і здароўе

русская литература

геаграфія

матэматыка

4

матэматыка

беларуская мова

мастацтва

гісторыя

біялогія

5

гадзіна здароўя і спорту

нямецкая мова

геаграфія

матэматыка

русская литература

6

 

мастацтва

гісторыя

гадзіна здароўя і спорту

беларуская мова

7

         
  • Расклад факультатыўных заняткаў на І паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года 
  • п/п

    Дзень,

    час правядзння

    Назва факультатыўных заняткаў

    Клас

    Настаўнік

    Кабінет

    1.     

    чацвер,

    12.50-13.35

    Матэматычная вяселка

    2

    Дэмух Ж.В.

    Кабінет пачатковых класаў

    2.     

    аўторак,

    12.50-13.35

    Асновы моўнай культуры

    2

    Дэмух Ж.В.

    Кабінет пачатковых класаў

    3.     

    панядзелак,

    12.50-13.25,

    12.50-13.35

    Творчыя майстэрні

    1,2

    Дэмух Ж.В.

    Кабінет пачатковых класаў

    4.     

    пятніца,

           13.45-14.30

    Матэматычная вяселка

    3

    Севасцян Г.Ч.

    Кабінет пачатковых класаў

    5.     

    2,4 панядзелак,

    12.50-13.35

    Мая Айчына

    4

    Падбярэзская Н.С.

    Кабінет пачатковых класаў

    6.     

    чацвер,

    13.45-14.30

    Кладовая слов русского языка

    5

    Берташ А.А.

    Кабінет рускай мовы і літаратуры

    7.     

    чацвер,

    13.45-14.30

    Рашэнне тэкставых задач

    5

    Кудласевіч А.С

    Кабінет матэматыкі

    8.     

    чацвер,

    14.50-15.35

    Погружаемся в интересный мир образования и правописания слов

    6

    Берташ А.А.

    Кабінет рускай мовы і літаратуры

    9.     

    аўторак,

           14.50-15.35  

    Алгебра вучыць разважаць

    8

    Кудласевіч А.С.

    Кабінет матэматыкі

    10.              

    Панядзелак,

    14.50-15.35

    От значения к написанию

    8

    Берташ А.А.

    Кабінет рускай мовы і літаратуры

    11.              

    чацвер,

    14.50-15.35

    Абагульняючы факультатыўны курс па матэматыцы

    9

    Кудласевіч А.С.

    Кабінет матэматыкі

    12.              

    аўторак,

    14.50-15.35

    Обобщающий курс по учебному предмету “Русский язык”

    9

    Берташ А.А.

    Кабінет рускай мовы і літаратуры

    13.              

    cерада,

    14.50-15.35

    Падагульняльны факультатыўны курс па беларускай мове

    9

    Шастоўская А.І.

    Кабінет беларускай мовы і літаратуры

  • Расклад аб'яднаняў па інтарэсах на І паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года 
  • Дзень тыдня,

    час правядзення

    Назва аб’яднання

    Педагог дадатковай адукацыі

    Кабінет

    1,2 серада,

    14.50-15.35

    3 субота

    9.00-10.40

    Тэхнічная творчасць

    Жаўток І.В.

    Майстэрня

    3,4 серада,

    14.50-15.35

    3 субота

    10.50-12.30

    Юны снайпер

    Жаўток І.В.

    Спартыўная зала

    1,3 пятніца

    14.50-15.35

    4 субота

    9.00-10.40

    Творчая майстэрня

    Шастоўская А.І.

    Кабінет беларускай мовы

    аўторак, чацвер,

    13.45-14.30

    2, 3 чацвер,

    14.50-15.35

    2 субота

    9.00-10.40

    Вакальны

    Шарамет А.Г.

    Актавая зала

    1,3 серада,

    13.45-14.30

    2,4 серада,

    13.45-15.25

    3 субота,

    10.00-11.40

    У свеце колеру

    Севасцян Г.Ч.

    Кабінет пачатковых класаў

    серада

    8.05-8.50

    Займальная гісторыя

    Падбярэзская Н.С.

    Кабінет гісторыі

    панядзелак

    13.45-14.30

    Мастацкае чытанне

    Вадап’янава С.Н.

    Кабінет пачатковых класаў

Графік стымулюючых і падтрымліваючых заняткаў у I паўгоддзі 2017/2018 навучальнага года

Тыдзень

панядзелак

аўторак

серада

чацвер

пятніца

субота

1

5 клас Кудласевіч А.С. матэматыка

5 клас

Шастоўская А.І.

беларуская мова і літаратура

6, 8 клас

Берташ А.А.

руская мова і літаратура

7 клас

Прынеслік А.А.

хімія, біялогія, геаграфія

5 клас

Берташ А.А.

руская мова і літаратура

9 клас

Берташ А.А.

руская мова і літаратура

3 клас

Севасцян Г.Ч.

4 клас

Падбярэзская Н.С.

6 ,8,9 клас

Петрашкевіч І.Л.

інфарматыка

2 клас

Дэмух Ж.В

2

6 клас Кудласевіч А.С. матэматыка

5 клас

Шастоўская А.І.

беларуская мова і літаратура

8 клас

Падбярэзская Н.С.

гісторыя

7 клас

Падбярэзская Н.С.

гісторыя

7 клас

Берташ А.А.

руская мова і літаратура

6-9 клас

Прынеслік А.А.

хімія, біялогія, геаграфія

6 клас

Хаміцэвіч Т.М.

нямецкая мова

3 клас

Севасцян Г.Ч.

2 клас

Дэмух Ж.В

4 клас

Падбярэзская Н.С.

3

6 клас Кудласевіч А.С. матэматыка

 

5 клас Кудласевіч А.С. матэматыка

6 клас

Прынеслік А.А.

біялогія, геаграфія

4 клас

Падбярэзская Н.С.

5-9 клас

Шастоўская А.І.

беларуская мова і літаратура

7 клас

Падбярэзская Н.С.

гісторыя

5-9 клас

Берташ А.А.

руская мова і літаратура

3 клас

Севасцян Г.Ч.

5 клас

Берташ А.А.

руская мова і літаратура

2 клас

Дэмух Ж.В

4

5 клас Кудласевіч А.С. матэматыка

 

6 клас

Хаміцэвіч Т.М.

нямецкая мова

3 клас

Севасцян Г.Ч.

4 клас

Падбярэзская Н.С.

5-9 клас

Шастоўская А.І.

беларуская мова і літаратура

8 клас

Падбярэзская Н.С.

гісторыя

2 клас

Дэмух Ж.В

5 клас

Падбярэзская Н.С.

гісторыя

6. 8. 9 клас

Хаміцэвіч Т.М.

нямецкая мова

5-9 клас Кудласевіч А.С. матэматыка

Подкатегории

Баннеры

Счетчик

1019191
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
211
1143
5575
1002149
32964
47421
1019191

Ваш IP: 192.168.1.2
Время: 2019-11-21 03:07:41