12345

Графік стымулюючых і падтрымліваючых заняткаў у сакавіку 2017/2018 навучальнага года

Клас

05.03-07.03.2018

12.03-17.03.2018

19.03-24.03.2018

26.03-31.03.2018

2

05.03

Демух Ж.В.

13.03

Демух Ж.В.

20.03.

Демух Ж.В.

 

3

06.03

Севасцян Г.Ч.

15.03

17.03

Севасцян Г.Ч.

22.03

Севасцян Г.Ч.

 

4

 

16.03

Падбярэзская Н.С.

23.03

Падбярэзская Н.С.

 

5

05.03

Кудласевіч А.С.

12.03

Жаўток Я.В.

13.03

Жаўток Я.В.

14.03

Петрашкевіч І.Л.

19.03

Кудласевіч А.С.

24.03

Шастоўская А.І.

31.03

Берташ А.А.

6

 

13.03

Кудласевіч А.С.

14.03

Хаміцэвіч Т.М.

15.03

Жаўток Я.В.

21.03

Жаўток Я.В.

24.03

Хаміцэвіч Т.м.

 

7

 

14.03

Кудласевіч А.С.

15.03

Падбярэзская Н.С.

21.03

Юрынок А.В.

24.03

Падбярэзская Н.С.

 

8

 

10.03

Петрашкевіч І.Л.

14.03

Падбярэзская Н.С.

21.03

Падбярэзская Н.С.

31.03

Хаміцэвіч Т.М.

9

 

17.03

Берташ А.А.

17.03

Шастоўская А.І.

24.03

Шастоўская А.І.

24.03

Хаміцэвіч Т.М.

31.03

Берташ А.А.

Здоровье или наркомания!

Жизнь или смерть!

 

 Наркомания – это заболевание, обусловленное психической и (или) физической зависимостью от наркотиков. Наркотики – запрещенные законодательством вещества природного или синтетического происхождения, способные вызвать изменения психического состояния. Ряд наркотиков способен сформировать наркоманию после одного-двух случаев потребления наркотика.

Последствия потребления наркотиков.

 Медицинские последствия:

  • развитие психической и физической зависимости (наркомания);
  • поражение центральной нервной системы (ЦНС): снижение памяти, внимания, интеллектуальных способностей, нарушения мыслительной деятельности (понимания), координации движений, речи, режима сна, эмоций, и другие нарушения;
  • психические нарушения различной степени тяжести вплоть до психоза и полного распада личности (нарушения подобные шизофрении);
  • поражение других органов и систем;
  • отравление, передозировка, смерть.

 Психологические последствия: разрушение своей личности, равнодушие к самому себе, своему будущему и близким людям, ослабление воли, преобладание единственной ценности по имени «наркотик», потеря смысла жизни, опустошенность.

 Социальные последствия: разрушение социальных связей, потеря друзей, семьи, потеря учебы, работы, запрет на некоторые виды профессиональной деятельности, ограничения в получении специальности, невозможность вождения транспорта, привлечение к административной, уголовной ответственности.

Лучшая защита от последствий потребления наркотиков – это отказ от первой пробы!

 Допустив потребление наркотика, важно не опоздать с решением возможных проблем, важно своевременно обратиться за помощью! Врачи-специалисты могут помочь с оценкой потенциальных рисков и выбором возможных форм помощи, могут оказать наркологическую помощь.

 За консультативной помощью и лечением ОБРАЩАЙТЕСЬ (МОЖНО АНОНИМНО) к врачу-наркологу по адресу: г.Молодечно, ул. В.Гастинец 58, тел. 58-04-05, сайт: www.mpnd.by или в учреждение здравоохранения «Минский областной клинический центр «Психиатрия-наркология»: г. Минск, ул. П. Бровки, 7; сайт: www.mokc.by; запись на прием проводится по телефонам: 8(017)331-90-64, +375 (29) 101-73-73, +375 (29) 774-66-59.

 

Расклад вучэбных заняткаў пачатковай школы

на ІІ паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года

 

1 клас

 

 

     

панядзелак

аўторак

серада

чацвер

пятніца

1

матэматыка

гадзіна здароўя і спорту

беларуская літаратура (навучанне чытанню)

выяўленчае мастацтва

беларуская літаратура (навучанне чытанню)

2

фізічная культура і здароўе

беларуская літаратура (навучанне чытанню)

беларуская мова (навучанне пісьму)

фізічная культура і здароўе

беларуская мова (навучанне пісьму)

3

чалавек і свет

беларуская мова (навучанне пісьму)

матэматыка

матэматыка

матэматыка

4

выяўленчае мастацтва

русский язык

працоўнае навучанне

музыка

 

 

2 клас

1

літаратурнае чытанне

литературное чтение

літаратурнае чытанне

музыка

абж

2

беларуская мова

фізічная культура і здароўе

беларуская мова

русский язык

русский язык

3

матэматыка

русский язык

гадзіна здароўя і спорту

литературное чтение

матэматыка

4

выяўленчае мастацтва

матэматыка

матэматыка

 чалавек і свет

фізічная культура і здароўе

 

     

працоўнае навучанне

   

   

3 клас

 

1

літаратурнае чытанне

літаратурнае чытанне

литературное чтение

нямецкая мова

абж

2

беларуская мова

матэматыка

нямецкая мова

русский язык

матэматыка

3

матэматыка

беларуская мова

гадзіна здароўя і спорту

выяўленчае мастацтва

русский язык

4

працоўнае навучанне

фізічная культура і здароўе

нямецкая мова

чалавек і свет

фізічная культура і здароўе

5

литературное чтение

русский язык

матэматыка

музыка

 

4 клас

1

літаратурнае чытанне

литературное чтение

нямецкая мова

русский язык

беларуская мова

2

беларуская мова

русский язык

беларуская мова

матэматыка

матэматыка

3

матэматыка

матэматыка

фізічная культура і здароўе

выяўленчае мастацтва

літаратурнае чытанне

4

працоўнае навучанне

гадзіна здароўя і спорту

літаратурнае чытанне

нямецкая мова

фізічная культура і здароўе

5

 

чалавек і свет

нямецкая мова

музыка

 

 

Расклад вучэбных заняткаў на IІ паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года

   

5 клас

 

6 клас

 

7 клас

 

8 клас

 

9 клас

панядзелак

1

   

гадзіна здароўя і спорту

 

матэматыка

 

біялогія

 

нямецкая мова

2

матэматыка

 

беларуская літаратура

 

біялогія

 

нямецкая мова

 

русский язык

3

русский язык

 

матэматыка

 

фізічная культура і здароўе

 

беларуская мова

 

геаграфія

4

фізічная культура і здароўе

 

русский язык

 

хімія

 

матэматыка

 

грамадазнаўства

5

русская литература

 

нямецкая мова

 

беларуская літаратура

 

фізічная культура і здароўе

 

хімія

6

мастацтва

 

геаграфія

 

гісторыя

 

русская литература

 

фізічная культура і здароўе

7

                 

аўторак

1

матэматыка

 

прац.навучанне/інфарматыка

 

беларуская літаратура

 

русская литература

 

біялогія

2

русский язык

 

прац.навучанне

 

беларуская мова

 

фізіка

 

матэматыка

3

русская литература

 

інфарматыка /прац.навучанне

 

біялогія

 

нямецкая мова

 

беларуская літаратура

4

гісторыя

 

матэматыка

 

фізіка

 

русский язык

 

беларуская мова                  

5

працоўнае навучанне

 

беларуская мова

 

матэматыка

 

геаграфія   

 

фізіка

6

беларуская мова

 

русский язык

 

працоўнае навучанне

 

хімія

 

гісторыя

7

       

працоўнае навучанне

       

серада

1

гісторыя

 

беларуская літаратура

 

інфарматыка

 

матэматыка

 

фізічная культура і здароўе

2

матэматыка

 

беларуская мова

 

гадзіна здароўя і спорту

 

русский язык

 

інфарматыка

3

нямецкая мова

 

гісторыя

 

русский язык

 

беларуская літаратура

 

матэматыка                  

4

фізічная культура і здароўе

 

матэматыка

 

русская литература

 

беларуская мова

 

нямецкая мова

5

беларуская мова

 

нямецкая мова

 

матэматыка

 

фізічная культура і здароўе

 

русский язык

6

беларуская літаратура

 

гадзіна здароўя і спорту

 

нямецкая мова

 

гісторыя

 

русская литература

7

                 

чацвер

1

АБЖ

 

АБЖ

 

матэматыка

     

чарчэнне

2

нямецкая мова

 

русский язык

 

фізічная культура і здароўе

 

фізіка

 

матэматыка

3

чалавек і свет

 

матэматыка

 

нямецкая мова

 

прац. навучанне/інфарматыка

 

гісторыя

4

матэматыка

 

русская литература

 

фізіка

 

прац. навучанне

 

хімія

5

нямецкая мова

 

гісторыя

 

нямецкая мова

 

біялогія

 

фізіка

6

,

 

біялогія

 

.

 

матэматыка

 

прац.навучанне

7

           

інфарматыка / прац. навучанне

   

пятніца

1

русский язык

 

матэматыка

 

беларуская мова

 

хімія

 

нямецкая мова

2

беларуская літаратура

 

русская литература

 

матэматыка

 

нямецкая мова

 

гадзіна здароўя і спорту

3

беларуская мова

 

фізічная культура і здароўе

 

русский язык

 

геаграфія

 

матэматыка

4

матэматыка

 

беларуская мова

 

мастацтва

 

гісторыя

 

біялогія

5

гадзіна здароўя і спорту

 

нямецкая мова

 

геаграфія

 

матэматыка

 

беларуская мова

6

   

мастацтва

 

гісторыя

 

гадзіна здароўя і спорту

 

беларуская літаратура

7

                 


Расклад класных гадзін ў Граніцкім дзіцячым садзе-базавай школе

на II паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года

Дзень,

час правядзння

Клас

Класны кіраўнік

Кабінет

пятніца,

8.00-8.35

І

Вадап’янава С.М.

Кабінет пачатковых класаў

пятніца,

12.50-13.35

ІІ

Дэмух Ж.В.

Кабінет пачатковых класаў

аўторак,

13.45-14.30

ІІІ

Севасцян Г.Ч

Кабінет пачатковых класаў

чацвер,

13.45-14.30

IV

Падбярэзская Н.С.

Кабінет пачатковых класаў

панядзелак,

09.00-09.45

V

Берташ А.А..

Кабінет рускай мовы і літаратуры

панядзелак,

14.50-15.35

VI

Падбярэзская Н.С.

Кабінет біялогіі

панядзелак,

14.50-15.35

VII

Шастоўская А.І.

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

чацвер,

09.00-09.45

VIII

Берташ А.А.

Кабінет рускай мовы і літаратуры

пятніца,

14.50-15.35

IX

Кудласевіч А.С.

Кабінет матэматыкі

 

Расклад аб’яднанняў па інтарэсах у Граніцкім дзіцячым садзе-базавай школе на ІI паўгоддзе 2017/2018 навучальнага года

Дзень тыдня,

час правядзення

Назва аб’яднання

Педагог дадатковай адукацыі

Кабінет

1,2 серада,

14.50-15.35

3 субота

9.00-10.40

Тэхнічная творчасць

Жаўток І.В.

Майстэрня

3,4 серада,

14.50-15.35

3 субота

10.50-12.30

Юны снайпер

Жаўток І.В.

Спартыўная зала

1,3 пятніца

14.50-15.35

4 субота

9.00-10.40

Творчая майстэрня

Шастоўская А.І.

Кабінет беларускай мовы

аўторак, чацвер,

13.45-14.30

2, 3 чацвер,

14.50-15.35

2 субота

9.00-10.40

Вакальны

Шарамет А.Г.

Актавая зала

1,3 серада,

13.45-14.30

2,4 серада,

13.45-15.25

3 субота,

10.00-11.40

У свеце колеру

Севасцян Г.Ч.

Кабінет пачатковых класаў

серада

8.05-8.50

Займальная гісторыя

Падбярэзская Н.С.

Кабінет гісторыі

панядзелак

13.45-14.30

Мастацкае чытанне

Вадап’янава С.Н.

Кабінет пачатковых класаў

 

Расклад факультатыўных заняткаў

на II паўгоддзе ў 2017/2018 навучальным годзе

п/п

Дзень,

час правядзння

Назва факультатыўных заняткаў

Клас

Настаўнік

Кабінет

1.     

чацвер,

12.55-13.40

Матэматычная вяселка

ІІ

Дэмух Ж.В.

Кабінет пачатковых класаў

2.     

аўторак,

12.55-13.40

Асновы моўнай культуры

ІІ

Дэмух Ж.В.

Кабінет пачатковых класаў

3.     

панядзелак,

12.55-13.40

Творчыя майстэрні

І, ІІ

Дэмух Ж.В.

Кабінет пачатковых класаў

4.     

пятніца,

12.55-13.40

Матэматычная вяселка

ІІІ

Севасцян Г.Ч.

Кабінет пачатковых класаў

5.     

1,3 /2,4 панядзелак,

12.55-13.40

Асновы бяспекі жыццядзейнасці/ Мая Айчына

IV

Падбярэзская Н.С.

Кабінет пачатковых класаў

6.     

пятніца, 12.55-13.40

Беларускае красамоўства

IV

Падбярэзская Н.С.

Кабінет пачатковых класаў

7.     

чацвер,

13.55-14.40

Кладовая слов русского языка

V

Берташ А.А.

Кабінет рускай мовы і літаратуры

8.     

чацвер,

13.55-14.40

Рашэнне тэкставых задач

V

Кудласевіч А.С

Кабінет матэматыкі

9.     

чацвер,

14.50-15.35

Погружаемся в интересный мир образования и правописания слов

VI

Берташ А.А.

Кабінет рускай мовы і літаратуры

10.              

аўторак, 14.50-15.35

Алгебра вучыць разважаць

VIII

Кудласевіч А.С.

Кабінет матэматыкі

11.              

панядзелак,

14.50-15.35

От значения к написанию

VIII

Берташ А.А.

Кабінет рускай мовы і літаратуры

12.              

аўторак,

14.50-15.35

Обобщающий курс по учебному предмету “Русский язык”

IX

Берташ А.А.

Кабінет рускай мовы і літаратуры

13.              

cерада,

14.50-15.35

Падагульняльны факультатыўны курс па беларускай мове

ІХ

Шастоўская А.І.

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

14.              

чацвер,

14.50-15.35

Абагульняючы факультатыўны курс па матэматыцы

IX

Кудласевіч А.С.

Кабінет матэматыкі

Графік стымулюючых і падтрымліваючых заняткаў у лютым 2017/2018 навучальнага года

Клас

05.02-10.02.2018

12.02-17.02.2018

19.02-24.02.2018

26.02-03.03.2018

2

05.02.

Демух Ж.В.

14.02.

Демух Ж.В.

20.02

22.02

Демух Ж.В.

 

3

08.02

Севасцян Г.Ч.

15.02

Севасцян Г.Ч.

22.02

Севасцян Г.Ч.

01.03

Севасцян Г.Ч.

4

 

13.02

Падбярэзская Н.С.

 

02.03

Падбярэзская Н.С.

5

06.02

Падбярэзская Н.С.

07.02

Кудласевіч А.С.

16.02

Берташ А.А.

20.02

Кудласевіч А.С.

23.02

Берташ А.А.

02.03

Берташ А.А.

03.03

Берташ А.А.

6

03.02

Хаміцэвіч Т.М.

06.02

Хаміцэвіч Т.М.

13.02

Кудласевіч А.С.

 

27.02

Жаўток Я.В.

28.02

Падбярэзская Н.С.

7

 

14.02

Петрашкевіч І.Л.

21.02

Берташ А.А.

22.02

Юрынок А.В.

23.02

Петрашкевіч І.Л.

28.02

Жаўток Я.В.

8

07.02

Берташ А.А.

10.02

Берташ А.А.

14.02

Берташ А.А.

   

28.02

Берташ А.А.

9

10.02

Хаміцэвіч Т.М.

10.02

Шастоўская А.І.

 

17.02

Кудласевіч А.С.

17.02

Шастоўская А.І.

24.02

Хаміцэвіч Т.М.

 

13

14

Подкатегории

Баннеры

Счетчик

889157
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
670
877
5185
877833
22006
41047
889157

Ваш IP: 192.168.1.2
Время: 2019-08-24 13:03:10